Przejdź do treści
8°CPowietrze: bardzo dobre Odra: 188 cm opada niedziela, 25 października 2026 · imieniny: Kryspina, Ingi wschód 06:30 · zachód 16:38
reklama
Sprawy w Sejmie

Pkt. 41 Sprawozdanie Komisji o rządowym projekcie ustawy o przywróceniu prawa do niezależnego i bezstronnego sądu ustanowionego na podstawie prawa przez uregulowanie skutków uchwał Krajowej Rady Sądownictwa podjętych w latach 2018-2025 (druki nr 2107, 3019 i 3019-A) - trzecie czytanie

22.10.2026 19:11, 67. posiedzenie Sejmu, dzień 3, głosowanie nr 186

Wynik głosowania

Przyjęte poprawka 6

Za głosowało 228 posłów. Wymagana zwykła większość głosów - więcej głosów za niż przeciw.

Za
228 52,5%
Przeciw
187 43,1%
Wstrzymało się
19 4,4%
Nie głosowało
26

Procenty liczone od 434 głosów za, przeciw i wstrzymujących się.

Jak głosowali posłowie związani z miastem Oława

Za 8

Przeciw 4

Wstrzymali się 1

Nie głosowali 1

Posłowie związani z miastem Oława

O czym było głosowanie

Rządowy projekt ustawy o przywróceniu prawa do niezależnego i bezstronnego sądu ustanowionego na podstawie prawa przez uregulowanie skutków uchwał Krajowej Rady Sądownictwa podjętych w latach 2018-2025

projekt rządowy, stan: uchwalony, druki nr 2107, 3019, 3019-A

projekt dotyczy przywrócenia prawa do niezależnego i bezstronnego sądu ustanowionego na podstawie prawa przez uregulowanie skutków uchwał w sprawach indywidualnych podjętych przez Krajową Radę Sądownictwa, działającą w okresie od 7 marca 2018 r. do 13 maja 2026 r. Skład Krajowej Rady Sądownictwa w...

Sprawozdawca: Iwona Karolewska

Debata w tej sprawie tego dnia

  • Iwona KarolewskaKOPanie Marszałku! Wysoka Izbo! Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka wnosi o odrzucenie wniosku o odrzucenie ustawy, przyjęcie wszystkich poprawek i przyjęcie...

Jak głosowały kluby i koła

Głosy według klubów i kół poselskich w chwili głosowania
Klub lub kołoRozkład głosówPosłówZaPrzeciwWstrzymało sięNieobecni
KO156147009
PiS147113808
Rozwój Plus4003901
PSL-Trzecia Droga3225403
Lewica2119002
Konfederacja1600160
Centrum1514001
Polska 20501514001
niezrzeszeni74300
Demokracja Bezpośrednia40310
Razem44000
Konfederacja Korony Polskiej30021

Szczegóły głosowania

Rodzaj
głosowanie elektroniczne
Wymagana większość
zwykła większość głosów

Wyniki imienne w PDF (Sejm RP) (otwiera się w nowej karcie)

Skąd są te dane?

Źródło: System Informacyjny Sejmu, stan danych: 25.10.2026 23:35; głosowanie pobrane: 22.10.2026 19:35